Aparaty wewnątrzuszne

          Aparaty słuchowe wewnątrzuszne  są odpowiednie dla większości rodzajów niedosłuchu. Zazwyczaj są małej wielkości, całkowicie umieszczane w zewnętrznej części przewodu słuchowego. W zależności od rozmiaru przewodu słuchowego wewnątrzuszny aparat słuchowy może być bardzo dyskretny. Obudowa tego rodzaju aparatu jest wykonywana indywidualnie na podstawie wycisku przewodu słuchowego Pacjenta. W zależności od ubytku słuchu możemy wyróżnić kilka rodzajów wewnątrzusznych aparatów słuchowych:

 

  • Wewnątrzuszne (ITE = In The Ear) – Jest to największy rodzaj aparatów wewnątrzusznych, dedykowany do każdego rodzaju ubytku słuchu - od lekkiego po głęboki. Zależnie od typu wypełniają część (ITE HS) lub całą małżowinę uszną (ITE FS). Dzięki indywidualnemu dopasowaniu idealnie utrzymują się w uchu, dlatego sprawdzą się nawet u osób bardzo aktywnych. Aparaty słuchowe całkowicie i częściowo wypełniające małżowinę uszną są łatwiejsze w obsłudze także dla osób, które mają problemy ze sprawnością manualną - ich rozmiar pozwala na umieszczenie większych przycisków oraz sprawniejsze zakładanie i zdejmowanie urządzenia. Stosunkowo duże wymiary urządzenia pozwalają na wbudowanie większej komory baterii, dzięki czemu można zastosować w nim baterie o większej pojemności czyli tym samym dłuższej żywotności (rozmiar 13).

 

 

  • Wewnątrzkanałowe (ITC = In The Canal) – Jest to niewielki i dyskretny model aparatu wewnątrzusznego. Jego obudowa jest umieszczona w kanale słuchowym i kończy się na jego ujściu. Aparat ten dedykowany jest do Pacjentów z niedosłuchem od lekkiego do znacznego. Zasilane zazwyczaj za pomocą baterii 312.

 

 

  • Całkowicie wewnątrzkanałowe (CIC = Complete In Canal) - to doskonała propozycja dla osób z lekkim i umiarkowanym ubytkiem słuchu, dla których najważniejsza jest dyskrecja. W zależności od wielkości i kształtu ucha aparaty CIC mogą być umieszczane bardzo głęboko w przewodzie słuchowym i dzięki temu praktycznie niewidoczne. Aparaty CIC wyjmowane są z przewodu słuchowego za pomocą małej żyłki. Zasilane są za pomocą najmniejszych baterii (rozmiar 10).

 

 

  • Niewidoczne w przewodzie (IIC) – to najmniejszy rodzaj aparatów słuchowych. Jego obudowa znajduje się bardzo głęboko w przewodzie słuchowym, dzięki czemu po umieszczeniu w uchu jest praktycznie niemożliwa do zobaczenia. Aparaty te wykorzystują małżowinę uszną użytkownika jako narzędzie do lokalizowania dźwięku. Dedykowane są do niedosłuchu lekkiego oraz umiarkowanego. Zasilane najmniejszą baterią o rozmiarze 10.

 

 

 

 

Jesteś zainteresowany takim rodzajem aparatu słuchowego? Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat protezowania aparatami wewnątrzusznymi: 

tel. 61 866 76 31,

e-mail: ka@aparatus24.pl