Aparat słuchowy Phonak Naida V

Firma: 
Phonak
Model: 
Naida V
Klasa: 
Wyższa
Gwarancja: 
36 miesięcy
Stan: 
nowy
Specyfikacja szczegółowa: 

 

Naida V to oferta aparatów słuchowych dużej mocy firmy Phonak stworzonych z myślą o użytkownikach  z ubytkiem słuchu od ciężkiego do głębokiego.

Adaptacyjny układ SoundRecover2 obniża dźwięki o wysokiej częstotliwości wyłącznie w przypadku ich wykrycia, jednocześnie zachowując jakość dźwięków o średnich i niskich częstotliwościach. Pozwala to zwiększyć zakres częstotliwości dźwięków słyszalnych przy jednoczesnym zachowaniu jakości dźwięku.

 

Funkcja BroadbandBooster wzmacnia średniogłośne i głośne sygnały szerokopasmowe do nawet 5 dB w porównaniu z parametrami przy wyłączonej funkcji. W rezultacie średniogłośne i głośne szerokopasmowe sygnały przychodzące są lepiej słyszalne i pozbawione zakłóceń wynikających z obcinania sygnałów. 

Mechaniczny i akustyczny projekt oraz nowa słuchawka xUP do aparatów Naída V-RIC zapewniają dodatkowe wzmocnienie i poziom wyjściowy o 6 dB wyższy w zakresie niskich częstotliwości, nie zwiększając przy tym zużycia baterii. 

 

Aparaty słuchowe dostępne w poziomach technologicznych: 30, 50, 70, 90 typu RIC jak i BTE

 

 

 

Dostępne Programy automatyczne:

Komfort w Pogłosie

Rozpoznaje częstotliwość pogłosu i odpowiednio obniża wzmocnienie, umożliwiając redukcję zniekształceń i poprawę komfortu rozumienia mowy.

Mowa w Samochodzie 

Funkcja redukuje szum szerokopasmowy w samochodzie, by zapewnić stabilne warunki akustyczne umożliwiające łatwą komunikację przy mniejszym wysiłku.

Mowa w Dużym Hałasie 

Funkcja wychwytuje pojedynczy głos w głośnym, rozpraszającym otoczeniu, zwiększając rozumienie mowy.

Muzyka

Zapewnia szerszy zakres dynamiczny, niską prędkość kompresji i większe wzmocnienie ukierunkowane na pełniejsze i bogatsze wrażenia ze słuchania muzyki.

Komfort w Hałasie 

Aktywnie redukuje hałas w celu zapewnienia większego komfortu w sytuacji gdy nie ma dźwięków mowy.

Mowa w Hałasie 

Dostosowuje i obniża w czasie rzeczywistym hałas dochodządzy z tyłu oraz wykorzystuje i optymalizuje stosunek sygnału do szumu (SNR) w głośnych warunkach.

Spokojne Sytuacje 

Funkcja zapewnia optymalne wzmocnienie zapewniające rozumienie mowy i komfort słuchania podczas indywidualnych rozmów prowadzonych w ciszy.

 

 

 

Dostępne programy ręczne:

 

Mowa i Wiatr 

Lepsze rozumienie mowy — także w wietrzne dni.

Mowa z 360º 

Automatycznie wykrywa kierunek mowy, a następnie przesyła mowę strumieniowo do drugiego ucha, poprawiając rozumienie mowy bez konieczności odwracania się w stronę rozmówcy.

Mowa w Dużym Hałasie 

Funkcja wychwytuje pojedynczy głos w głośnym, rozpraszającym otoczeniu, zwiększając rozumienie mowy.

Telefon akustyczny 

Najważniejsza funkcja tego produktu, jaką jest DuoPhone, przekazuje w czasie rzeczywistym strumieniowo sygnał do drugiego ucha, aby głos osoby dzwoniącej był dobrze słyszany w obojgu uszach, przy czym poprawa w zakresie stosunku sygnału do szumu (SNR) wynosi średnio 3,1 dB.

 

 

 

Charakterystyczne funkcje:

UltraZoom 

UltraZoom to adaptacyjna, wielokanałowa technologia kierunkowa, która poprawia zrozumiałość mowy w głośnym otoczeniu .

EchoBlock 

Funkcja EchoBlock ułatwia słuchanie w miejscach, w których występuje pogłos, na przykład w dużych aulach, miejscach kultu oraz pomieszczeniach, w których znajdują się powierzchnie odbijające fale dźwiękowe.

SoundRelax 

Funkcja SoundRelax skutecznie tłumi nieprzyjemne dźwięki impulsowe, nie wpływając na wyrazistość mowy i nie powodując nienaturalnego odbioru innych dźwięków.

WindBlock

Funkcja WindBlock wykorzystuje system wykrywania i klasyfikacji wiatru, który automatycznie, w sposób adaptacyjny, tłumi hałas powodowany przez wiatr.

DuoPhone

Funkcja poprawia rozumienie mowy w telefonie, przesyłając sygnał do drugiego ucha, aby głos rozmówcy był słyszany jednocześnie w obu uszach.

FlexControl 

Funkcja FlexControl umożliwia personalizację systemu operacyjnego AutoSense OS, zamieniając prostą czynność zmiany wartości ustawienia w górę lub w dół w proces zaawansowanej regulacji.

Flex Volume

Funkcja FlexVolume zapewnia możliwość kształtowania krzywej wzmocnienia w sposób zależny od częstotliwości, zapewniając większą zrozumiałość mowy, kiedy potrzebny jest wyższy poziom głośności.

Real Ear Sound

Funkcja Real Ear Sound symuluje związane z odbiorem dźwięku efekty zachodzące w małżowinie usznej. Jej działanie poprawia zdolność lokalizowania źródła dźwięków i naturalnego odbierania dźwięku.

RogerReady

Dzięki funkcji RogerReady podłączenie odbiornika Roger do aparatu słuchowego jest prostsze niż kiedykolwiek.

Roger i kierunkowość

W naszych produktach po raz pierwszy zastosowano rozwiązania, które dają dzieciom i dorosłym możliwość czerpania potwierdzonych naukowo korzyści, jakie dają mikrofony kierunkowe, podczas całodziennego korzystania z systemu Roger.

SoundRecover2 

Nowa generacja funkcji SoundRecover w jeszcze większym stopniu poprawia słyszalność i wykorzystuje adaptacyjny algorytm obniżenia częstotliwości.

BroadbandBooster

Przychodzące sygnały w średnim i wysokim paśmie, takie jak mowa, są wzmacniane do poziomu o ok. 5 dB wyższego w porównaniu z modelem
Naída Q.

Generator szumów Tinnitus Balance

Generator szumów Tinnitus Balance generuje szerokopasmowy szum wykorzystywany w procesie radzenia sobie z szumami usznymi.

WhistleBlock 

Funkcja WhistleBlock rozróżnia naturalnie występujące dźwięki przypominające sprzężenia oraz prawdziwe sprzężenie. W efekcie można uzyskać lepszą słyszalność oraz jakość dźwięku, bez irytujących sprzężeń.

NoiseBlock

Technologia przetwarzania dźwięków Noise Block przydaje się zwłaszcza w warunkach wymagających wyciszenia nieprzyjemnego hałasu otoczenia.

QuickSync

Wystarczy jedno dotknięcie przycisku wyboru programu lub zmiany głośności, by zmiana została wprowadzona także w drugim aparacie.

Dopasowanie do preferencji użytkownika

Funkcja zapamiętuje zmiany w ustawieniach dokonane przez użytkownika za pomocą funkcji FlexControl i FlexVolume i wprowadza je automatycznie w aparatach słuchowych w celu ich dostosowania do preferencji użytkownika.

Auto Aklimatyzacja

Funkcja Auto Aklimatyzacja automatycznie zwiększa wzmocnienie w urządzeniu użytkownika podczas korzystania.

AOV

Technologia AOV (Akustycznie Optymalizowana Wentylacja) redukuje okluzję do najniższego możliwego poziomu poprzez optymalizację obliczeń wykorzystywanych podczas dopasowania.