Korzystanie z aparatów słuchowych w czasie wakacji.

     Właśnie rozpoczęły się wakacje. Wyjazd nad morze, jezioro lub w góry to idealny sposób spędzania  wolnego czasu, jednak piasek, woda i wysoka temperatura mogą być utrudnieniem dla osób korzystających z aparatów słuchowych. W tym krótkim artykule przedstawimy Państwu jak radzić sobie z niedosłuchem na wakacjach.

     Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie do wyjazdu. Odwiedź wcześniej swojego protetyka słuchu: bardzo ważne jest upewnienie się, że Twoje aparaty słuchowe są tak samo gotowe do podróży, jak Ty. Protetyk sprawdzi Twoje aparaty, przeczyści je i dodatkowo poinstruuje Cię w jaki sposób należy dbać o aparaty słuchowe.

 

 

  • Pamiętaj aby zabrać ze sobą niezbędne akcesoria:

 

-Dodatkowe baterie do aparatów lub w przypadku aparatów ładowalnych – ładowarkę (pamiętaj, żeby zabrać ze sobą przejściówkę do gniazdka elektrycznego, dzięki której będziesz zawsze mieć możliwość korzystania z ładowarki oraz naładowania akcesoriów podczas podróży za granicę).

 

-Filtry lub wężyki  w zależności od rodzaju aparatów, które posiadasz.

 

-Wodoodporna kosmetyczka lub pudełko ochronne, w którym przechowasz aparaty.

 

-Środki czyszczące do aparatów słuchowych.

 

-Urządzenie do osuszania aparatów słuchowych lub tabletki osuszające, szczególnie jeśli wybierasz się w miejsca o dużej wilgotności powietrza.

 

-Uważaj! Aparaty słuchowe na ogół nie są wodoodporne więc kontakt z wodą może prowadzić do ich uszkodzenia.

 

Wszystkie akcesoria możesz zakupić na naszej stronie internetowej https://aparatus24.pl/sklep.html  lub w jednym z naszych gabinetów.

 

 

  • Kolejne pytania, często zadawane przez naszych pacjentów, dotyczą podróży samolotem. Oto kilka przydatnych informacji, do których warto się stosować  w trakcie lotu:

 

-Daj znać komuś, że masz problemy ze słuchem. Obojętnie, czy będzie to osoba z obsługi samolotu czy ktoś siedzący obok. W nagłych wypadkach mogą Ci pomóc.

 

-Nie rezerwuj miejsc w pobliżu wyjść awaryjnych. Wynika to z zasad bezpieczeństwa dotyczących osób niedosłyszących.

 

-Zmniejsz poziom głośności podczas przechodzenia przez wykrywacze metalu. Niektóre skanery mogą wywołać głośny, zniekształcony dźwięk podczas przechodzenia przez wykrywacz metalu.

 

-Zmniejsz poziom głośności  w trakcie lotu jeśli przeszkadza Ci nadmierny hałas.

 

-Nie ściągaj, ani nie wyciszaj aparatów słuchowych, żeby nie przegapić ważnych informacji.

 

-Niektóre aparaty słuchowe posiadają opcję przełączenia w tryb samolotowy. Przełączenie aparatu słuchowego do tego trybu nie spowoduje wyłączenia jego podstawowych funkcji, a jedynie funkcji związanych z łącznością Bluetooth.

 

 

 

 

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z protetykami słuchu w naszych gabinetach lub pod numerem telefonu 61 866 76 31.